Počet zobrazení stránky

úterý 23. června 2015

"Ukončete nástup, dveře se otvírají"!

Ach....mám je ráda čím dál víc...!! Ale budu se fakt moc snažit, aby tato recenze byla nezaujatá a objektivní :)

Říká Vám něco Cirk La Putyka? Jatka 78? Tahle parta se rozhodla, že pole své působnosti rozšíří i na dětské publikum (ne poprvé) a uspořádala odpoledne pro děti, plné divadla, akrobacie, malování, lepení, skákání...

Prostory tohoto divadla/galerie/tělocvičny/zkušebny se nacházejí mezi pavilony 7 a 8 pražské holešovické tržnice. Kdo jde poprvé a nezná to tam: vydržte, najděte, stojí to za to! 
Dnešek začínal v 16 hod výtvarným a akrobatickým workshopem. Věkové omezení? Co to je..? 
První místnost: Klacky, látky, papír, ruličky od toaleťáku, papíry, šňůry, stuhy, vlna, plasty....
Druhá místnost: trampolína velká, trampolína obrovská, trapolína menší, trampolína malá, zavěšené látkové popruhy na akrobacii...
V obou místnostech: Děti! A skvělí "instruktoři" z řad souboru Cirk La Putyka. Úplně nevím jak popsat atmosféru. Dětí plno, chaos, všichni zkoušeli všechno a přes to tam vládl jakýsi řád a děti i rodiče věděli, co si dovolit ještě můžou a co už je naopak přes čáru. Taková nějaká soudržnost a pospolitost bych jako řekla..:)
Na pořadu dne byly taky tři divadelní představení. O kohoutkovi a slepičce, o Tučnácích a Noemově Arše a pak Loutková pohádka. Já jsem se prostě bavila...! Miluju Svěráky a jejich pohádky, protože je to záruka toho, že bavit se budou nejen děti, ale taky já. A tato představení mě překvapila (mile) tím stejným "vedlejším efektem" No co byste řekli například Vodě, která "tomu dala, tomu víc, tomu málo a tomu nic..." nebo tučňákům, kteří na Archu propašovali v lednici kámoše navíc..? Skvělé bylo i to, že vždy, když se divadelničilo, workshopy "nepremávaly" a děti se uklidněně a soustředěně srocovaly v divadelních sálech..
O občerstvení taky nouze není..Nápoje a pochutiny pro děti i dospělé a pokud vyhladovíte, můžete vyběhnout ven na tržnici.

Bylo to super. vzorek mnou testovaných osob byl rozsáhlý 2 - 59 let a všichni se bavili a udrželi pozornost :)
Když jsem pak mluvila s manažerem Štěpánem Kubištou, bylo mi řečeno, že můžu ven s informací, že od října budou v sobotu pravidelná představení pro děti, na Mikuláše pravděpodobně dvoudenní akce zaměřená na nebe, peklo...a možná i nějaká ta cirkusová školka by se našla..:)
Moc si přeju, aby všechno tohle vyšlo, protože originálních akcí pro děti ještě pořád není jako hub po dešti. A na tyhle bych chodila vážně ráda!

Žádné komentáře:

Okomentovat