Počet zobrazení stránky

úterý 16. února 2016

Trnkova(á) zhrada

Ach a och!!
Malostranskou besedu jsem poprvé navštívila před třemi lety, na výstavě Vikýře play. Bylo to super, jen jsme na to ještě měli dost málo odrostlé dítě. To první. To druhé se nosilo v břiše, ale dneska si to plnohodnotně vynahradilo. Zmiňovaný prostor od včerejška hostí interaktivní výstavu Zahrada 2, Jiřího Trnky. A je to krása!
Pro mě jsouprostě ty jeho snové ilustrace srdcovkou. Nevím, nepamatuju se, jestli tomu tak bylo i před 30 lety, ale teď bych nejspíš dětem klidně povolila i tetování pokud by měly jeho motiv....:)
Výstava se nachází ve druhém  patře Malostranské besedy a je opravdu interaktivní. Děti se ocitnou v zahradě, kde musí chytit kocoura, podívají se na svět očima trpaslíka i mouchy, zaštěkají si jako pes, v písku budou hledat poklady, podívají se v kině na pásmo animovaných sloních minifilmů, projdou se bludištěm, ve kterém unaví hlavně své prsty, odpočinou si v polštářové boudě, od velryby se dozví spoustu užitečných a zajímavých informací a můžou se rozvalit u studánky pod jarní oblohou, na které se dá zahrát skvělé stínové divadlo. To všechno na nějakých 140m2
Je to hravé, malebné, milé, zajímavé, uklidňující, prostě pro děti jako dělané!
Strávili jsme tam dvě hodiny. Ale to jsem je odatmtud musela vylákat pod příslibem horké čokolády a  jízdy tramvají.
Povedlo se to. Fakt jo! Děcka se vracely z místa na místo několikrát za sebou, každá věc měla své využití, nic tam nebylo jen tak bez účelu. A já? Taky jsem si vyzkoušela muší helmu, nechala se honit vzteklým kocourem a vyhrabávala v písku digitální poklady...
BĚŽTE!

                                              Prstové bludiště..se zvukovými efekty;)

                                                                   Houpačka z brýlí

                                                                       Psí orchestr
                                                                            Kino!


                                                 Velryba svými znalostmi překvapila i mě...


                                     Studánka..Sáhni si a rozehraješ stínové divadlo na stropě:)              Chyť si svého kocoura a on chytne tebe!..Trochu drastické. Jak vidíte, Pepina ho zrovna "dostala" (na zemi)
                       
                                            Muchohled.                                                                         Pískoviště                                                                        Odpočívadlo!                                                                  Trpasličím okemŽádné komentáře:

Okomentovat